Ogłoszenia parafialne na Wielki Tydzień

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne na Wielki Tydzień
 1. Zapraszamy w niedzielę na Gorzkie Żale na godz. 1400.

 2. W Wielki Czwartek od godz. 900 odwiedziny osoby starszych i chorych z Panem Jezusem przed świętami. W kwietniu nie będzie odwiedzin chorych.

 3. Pragniemy powiadomić, że nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej zostanie zawieszone na czas Triduum Paschalnego. Prosimy, aby w środę w Wielkim Tygodniu przynieść obraz do kościoła przed wieczorną Mszą św. Ponownie rozpoczniemy nawiedzenie we wtorek po Poniedziałku Wielkanocnym, po Mszy św. o 1830.

 4. Zapraszamy na Liturgię Triduum Paschalnego - Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. Będziemy w tych dniach szczególnie dziękować za łaskę naszego zbawienia.

 5. W Wielki Piątek i Sobotę zachęcamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia i przy Grobie Pana Jezusa. Adoracja będzie trwać od godz. 900 – 1900.

 6. Ofiary składane podczas adoracji krzyża i przy Grobie Pańskim przeznaczone są na utrzymanie Kościołów i Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 8. W Wielką Sobotę będzie jeszcze okazja do spowiedzi od godz. 1400 – 1500 i przypominamy, że też nas obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 9. Panów ze Straży Pożarnej zapraszamy do trzymania warty przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę od 900 do 1900.

 10. W Wielką Sobotę na Liturgię przynosimy świece.

 11. W niedzielę rano o godz. 600 Procesja Rezurekcyjna, na którą zapraszamy Orkiestrę, Straż Pożarną naszej parafii, panów do baldachimu, asystę, ministrantów.

 12. W Poniedziałek Wielkanocny wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski, a za tydzień w 2. Niedzielę Wielkanocną na Caritas diecezji opolskiej. Zostanie przeprowadzona składka do puszek przed świątynią. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

 13. Dziękujęmy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu i do sprzątania w czwartek zapraszamy mieszkańców z Dzierżysławic: rodziny Nowakowski, Florian i Szlotawa wg nr. 47, 36 i 37.