Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  1. Zapraszamy przez cały miesiąc do udziału w Nabożeństwach majowych po wieczornych Mszach św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00.

  2. Dzisiaj (w niedzielę 20. maja) zostanie przeprowadzona comiesięczna kolekta w kopertach na renowację muru cmentarnego. Po Mszy św. o godz. 10:00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w klasztorze.

  3. Za tydzień 27. maja dodatkowa kolekta przed kościołem, tzw. całoroczna jałmużna postna.

  4. W piątek 25. maja zapraszamy wszystkich parafian do naszej świątyni z okazji wspomnienia liturgicznego św. Urbana. Prosimy o podjęcie trudu pielgrzymowania i wspólną modlitwę o dobrą pogodę, urodzaj i błogosławieństwo w pracy na roli. Msza św. o godz. 9:00.

  5. Dzień Pierwszej Komunii Świętej wypada w tym roku 27. maja, w dzień odpustu parafialnego – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego przyjmie do swoich serc 12 dzieci z naszej parafii na Mszy o godz. 10:00. Nabożeństwo dziękczynne połączone z Nabożeństwem Majowym odbędzie się w tym samym dniu o godz. 15:00. W niedzielę na sumę odpustową zapraszamy orkiestrę, panów do baldachimu młodzież do sztandarów, ministrantów.

  6. Pielgrzymka autokarowa dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę i do Leśniowa odbędzie się w sobotę po Bożym Ciele dnia 2. czerwca. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie.

  7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców z Dzierżysławic: rodziny Kontny, Pelka, Czichon wg nr. 65, 66 i 67.

  8. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Jezus Chrystus Zmartwychwstały błogosławi waszym dobrym poczynaniom, a opieka jego Bożej Matki niech wam towarzyszy przez cały rok.