Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy
 1. W tym tygodniu rozpoczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy przez cały miesiąc do udziału w nabożeństwach czerwcowych po wieczornych Mszach św.

 2. W niedzielę 27. maja zostanie przeprowadzona dodatkowa kolekta przed kościołem, tzw. całoroczna jałmużna postna.

 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Proszę młodzież poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy w kapliczkach na cmentarzu do procesji. Na procesję zapraszamy orkiestrę, panów do baldachimu, młodzież do sztandarów, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci pierwszokomunijne.

 4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do udziału w wieczornych nabożeństwach po Pierwszej Komunii Świętej przez tydzień –tradycyjnie zwany Białym Tygodniem.

 5. Na następną niedzielę zapraszamy również całą asystę i orkiestrę na Mszę św. i procesje Eucharystyczną o godz. 10:00.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 7. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 3. czerwca 2018 do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. Więcej informacji w gablocie kościelnej.

 8. W niedzielę 3. czerwca wspieramy naszą kolektą Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu, a przed świątynią zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 9. Pielgrzymka autokarowa dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę i do Leśniowa odbędzie się w sobotę po Bożym Ciele dnia 2. czerwca. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie.

 10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców z Dzierżysławic: rodziny Kontny, Pelka, Czichon wg nr. 65, 66 i 67.

 11. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Jezus Chrystus Zmartwychwstały błogosławi waszym dobrym poczynaniom, a opieka jego Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.