Ogłoszenia parafialne na 34 tydzień zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne na 34 tydzień zwykły
  1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, czyli czas Adwentu. Po Mszach św. będziemy błogosławić wieńce adwentowe, świece i opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do nabywania świec Caritasu w cenie 5 zł na stół wigilijny – jest to forma naszego wsparcia dla osób najbardziej potrzebujących, dla których często zabraknie miejsca przy wigilijnym stole. Niech to będzie wyrazem naszej solidarności i czynnej miłości bliźniego.

  2. Zachęcamy do wysiłku duchowego w Adwencie przez uczestnictwo w Roratach i zachowanie trzeźwości. Proszę rodziców, aby mobilizowali dzieci do udziału w modlitwie adwentowej. Dzieci i młodzież zapraszam na roraty każdego dnia na Mszy św. wieczorowej. Gromadzimy się jak zawsze przed świątynią, by procesyjnie wejść ze światłem lampionów. Wszystkie dzieci przychodzą z lampionami. Będzie też jak co roku losowanie figurki Matki Bożej z serduszek, które dzieci będą składały u stóp ołtarza. Serduszkami tymi udekorujemy jedną z choinek w kościele.

  3. W tym roku przywożą i ustawiają choinki w kościele Błażejowice. Już dzisiaj chcemy prosić o ofiarowanie choinek na potrzeby świątecznej dekoracji kościoła. Jeśli ktoś ma drzewka do oddania, prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii.

  4. Prosimy o uregulowanie opłat za posiadanie grobu, gdyż wiele osób jeszcze nie uiściło należności. Opłata za grób pojedynczy wynosi 15 zł na rok. Grób podwójny 30 zł. Dzięki temu możemy regularnie opłacać wywóz śmieci z naszego cmentarza oraz koszty zużycia wody na cmentarzu. W przyszłym tygodniu zostanie zamknięty dopływ wody do cmentarza w związku z zapowiadanym ochłodzeniem i przymrozkami. Bóg zapłać za wyrozumiałość.

  5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców z Mochowa rodziny Wyszyński, Świeboda i Janeczko wg numerów domów 50a, 50 i 52.