Ogłoszenia parafialne na 19 Tydzień Zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne na 19 Tydzień Zwykły
  1. Dzisiaj w niedzielę 12. sierpnia, uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca obchodzi parafia Wierzch. Suma odpustowa o godz. 10:30.

  2. Zapraszamy w poniedziałek na wieczorne Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

  3. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przynosimy do kościoła zioła i kwiaty, które będą poświęcone zgodnie z wielowiekową tradycją ku czci Matki Bożej Zielnej. W tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na Wydział Teologiczny w Opolu.

  4. W środę następujące parafie w naszym dekanacie obchodzą swoje odpusty: Biedrzychowice, Racławice Śląskie i Kazimierz.

  5. OSP Dzierżysławice zaprasza wszystkich mieszkańców parafii na coroczny Piknik Rodzinny z zabawą taneczną, który odbędzie się w sobotę 18. sierpnia o godz. 18:00 na „Blejchu“ w Dzierżysławicach.

  6. Od piątku, 17. sierpnia, rozpoczynamy modlitewne przygotowanie nowennowe, trwające dziewięć dni, do Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej. Każdego kolejnego dnia w modlitwach uczestniczyć będą zaproszone parafie naszego dekanatu. Zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii, aby przed Mszą św. prowadziły różaniec św. o godz. 18:00 codziennie inna Róża Różańcowa. O godz. 18:30 – Msza Św., po Mszy św. modlitwy nowennowe wraz z odczytaniem złożonych intencji na kartkach. Zachęcam do składania na kartkach intencji, w których modlić się będziemy podczas Nowenny. Kartki składamy przy ołtarzu do koszyczka. Nowennę poprowadzi i homilię wygłosi ks. Henryk Skórski, salezjanin.

  7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców z Leśnik: rodziny Kontny, Bednarczuk i Świerzy wg nr. 3, 25 i 5.

  8. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi waszym dobrym poczynaniom, a opieka Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.