Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Tydzień Wielkanocy

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Tydzień Wielkanocy
 1. W niedzielę 3. i 10. maja zapraszamy na dodatkową Mszę św. z Nabożeństwem majowym o godz. 15:00.

 2. W niedzielę 3. maja, zostanie przeprowadzona dodatkowa comiesięczna kolekta przed kościołem na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne.

 3. Na Mszę św. w dniu św. Floriana, 4. maja zapraszamy wszystkich Strażaków. Będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodzin, dziękując i im za ich wierną i ofiarną służbę.

 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Nabożeństwach majowych.

 5. Za tydzień w niedzielę 10. maja zostanie przeprowadzona dodatkowa zbiórka przed kościołem na remont katedry opolskiej.

 6. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi waszym dobrym poczynaniom w całym roku, a opieka Jego Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.

NOWE ZARZĄDZENIE

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną przekazujemy zarządzenie biskupa opolskiego odnośnie sprawowania nabożeństw:

 1. Zgodnie z ostatnimi regulacjami w każdym nabożeństwie może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba/15 m2, co w przypadku naszego kościoła (520 m2) zezwala na udział w każdym nabożeństwie do 35 osób.

 2. Wszelkie procesje w tym czasie zostają odwołane.

 3. Przywraca możliwość zwyczajowej formy pogrzebu (z trzema stacjami i obecnością trumny bądź urny), - można przeprowadzić kondukt z zachowaniem zasady dystansowania się na 2 metry. Liczba uczestników pogrzebu na cmentarzu nie może przekraczać 50 osób.

 4. Do Służby Ołtarza mogą być dopuszczone osoby powyżej 13 roku życia.

 5. W mocy pozostaje decyzja Biskupa Opolskiego o przeniesieniu terminów Pierwszych Komunii Świętych i Bierzmowania na okres po 31. sierpnia.

 6. Chorych będziemy odwiedzać tylko w sytuacji zagrożenia ich życia.

Inne zalecenia będą podawane na bieżąco, w miarę rozwoju sytuacji. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej: mochowpauliny.pl – tam będą podawane aktualne informacje.