Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Tydzień Wielkanocy

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Tydzień Wielkanocy
  1. W niedzielę 10. i 17. maja zapraszamy na dodatkową Mszę św. z Nabożeństwem majowym o godz. 15:00.

  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Nabożeństwach majowych.

  3. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi waszym dobrym poczynaniom w całym roku, a opieka Jego Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.

ZARZĄDZENIE

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną przekazujemy zarządzenie biskupa opolskiego odnośnie sprawowania nabożeństw:

  1. Zgodnie z ostatnimi regulacjami w każdym nabożeństwie może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba/15 m2, co w przypadku naszego kościoła (520 m2) zezwala na udział w każdym nabożeństwie do 35 osób.

  2. Wszelkie procesje w tym czasie zostają odwołane.

  3. Przywraca możliwość zwyczajowej formy pogrzebu (z trzema stacjami i obecnością trumny bądź urny), - można przeprowadzić kondukt z zachowaniem zasady dystansowania się na 2 metry. Liczba uczestników pogrzebu na cmentarzu nie może przekraczać 50 osób.

  4. Do Służby Ołtarza mogą być dopuszczone osoby powyżej 13 roku życia.

  5. W mocy pozostaje decyzja Biskupa Opolskiego o przeniesieniu terminów Pierwszych Komunii Świętych i Bierzmowania na okres po 31. sierpnia.

  6. Chorych będziemy odwiedzać tylko w sytuacji zagrożenia ich życia.

Inne zalecenia będą podawane na bieżąco, w miarę rozwoju sytuacji. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej: mochowpauliny.pl – tam będą podawane aktualne informacje.