Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Tydzień Wielkanocy

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Tydzień Wielkanocy
 1. W niedzielę 26. kwietnia zapraszamy na dodatkową Mszę św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

 2. Biskup Opolski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w piątek 1. maja.

 3. Uroczystość NMP Królowej Polski w tym roku wyjątkowo obchodzić będziemy w sobotę 2. maja.

 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Nabożeństwach majowych.

 5. Za tydzień w niedzielę 3. maja, zostanie przeprowadzona dodatkowa comiesięczna kolekta przed kościołem na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne.

 6. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi waszym dobrym poczynaniom w całym roku, a opieka Jego Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.

 

ZARZĄDZENIE

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną przekazujemy zarządzenie biskupa opolskiego odnośnie sprawowania nabożeństw:

 1. Zgodnie z ostatnimi regulacjami w każdym nabożeństwie może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba/15 m2, co w przypadku naszego kościoła (520 m2) zezwala na udział w każdym nabożeństwie do 35 osób.

 2. Wszelkie procesje w tym czasie zostają odwołane.

 3. Liczba uczestników pogrzebu na cmentarzu nie może przekraczać 50 osób.

 4. Osoby niepełnoletnie nie mogą być dopuszczone do Służby Ołtarza, dopóki zawieszone są zajęcia w szkołach.

 5. W mocy pozostaje decyzja Biskupa Opolskiego o przeniesieniu terminów Pierwszych Komunii Świętych i Bierzmowania na okres po 31. sierpnia.

 6. Chorych będziemy odwiedzać tylko w sytuacji zagrożenia ich życia.

Inne zalecenia będą podawane na bieżąco, w miarę rozwoju sytuacji. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej: mochowpauliny.pl – tam będą podawane aktualne informacje.