Ogłoszenia duszpasterskie na 27 Tydzień Zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 27 Tydzień Zwykły
  1. Dzisiejszej niedzieli, 6. października zostanie przeprowadzona dodatkowa zbiórka przed kościołem na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne.

  2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy po każdej wieczornej Mszy św. o godz. 17:00.

  3. Prosimy rodziców o zgłaszanie w zakrystii dzieci mających w przyszłym roku przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

  4. Pragniemy zapowiedzieć już dzisiaj nadchodzący Dzień Papieski w naszej parafii, który w tym roku będziemy obchodzić 13. października. Tradycyjnie w tym dniu będzie można nabyć smaczne kremówki papieskie.

  5. W dniu 14. października, tj. poniedziałek, nasz proboszcz O. Jan Tyburczy będzie obchodził swoje 60. urodziny. Całą parafię zapraszamy na wieczorną Mszę św., aby modlitwą i dziękczynieniem Panu Bogu uczcić tę uroczystość naszego jubilata.

  6. Jest już nowy kalendarz na przyszły rok 2020. Można już zamawiać Msze św.

  7. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Można już składać wypominki za zmarłych. Przypominamy, że w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz w Poniedziałek Kiermaszowy. Natomiast w wypominkach rocznych przez cały rok w każdą niedzielę. Ofiara za wypominki roczne tradycyjnie niech stanowi równowartość ofiary za Mszę Świętą. Ofiara za wypominki jednorazowe jest dowolna. Przypominamy o opłatach za groby. Grób pojedynczy 15 zł na rok – grób podwójny 30 zł. Prosimy o nieodkładanie składania wypominków na ostatnią chwilę.

  8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni mieszkańcom Dzierżysławic i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców z Leśnik: rodziny Rinke, Benski i Sarnes wg nr. 29, 27 i 2.

  9. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi waszym dobrym poczynaniom w całym roku, a opieka Jego Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.