Ogłoszenia parafialne na 6 tydzień zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne na 6 tydzień zwykły
  1. Zgodnie z naszym zwyczajem przed rozpoczęciem Wielkiego Postu w naszej parafii będzie trwała w poniedziałek i we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu. Program adoracji umieszczony jest w gablocie, i naszej gazetce.

  2. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas umartwienia i nawrócenia. Na każdej Mszy św. posypanie popiołem. W samą środę obowiązuje post ścisły. Dobrą praktyką jest zobowiązać się na ten okres do jakiegoś umartwienia. Wielki Post jest okresem bez zabaw. Proszę rodziców, aby mobilizowali dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

  3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na godz. 1400 na nabożeństwo Gorzkich żali.

  4. W niedzielę 18. lutego zostanie przeprowadzona kolekta w kopertach na renowację muru cmentarnego i po Mszy św. o godz. 1000 zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie do klasztoru.

  5. Rekolekcje wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać od 18. marca (niedziela) do 21. marca (środa). Prowadzić je będzie ks. Henryk Skórski Salezjanin. Proszę już dziś, aby czas tak zorganizować, by wszyscy mogli wziąć w nich udział.

  6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców z Dzierżysławic rodziny: Koszek, Kopka i Szablicki wg numerów domów 3, 6 i 7.