Ogłoszenia duszpasterskie na 9 Tydzień Zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 9 Tydzień Zwykły
  1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych, aby jak najdłużej wytrwały w łasce uświęcającej i aby ten dzień był dla nich początkiem prawdziwej przyjaźni z Chrystusem. W Białym Tygodniu (tygodniu po Pierwszej Komunii Św.) zapraszamy wszystkie dzieci w odświętnych strojach komunijnych na wieczorne Msze św. z nabożeństwem czerwcowym, a w oktawie Bożego Ciała na wieczorne Msze św. z procesją.

  2. Dzisiejszej niedzieli, 30 maja zostanie przeprowadzona dodatkowa zbiórka przed kościołem na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  3. W czwartek 3. czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Zachęcamy do udekorowania naszych domów. Uroczystość ta jest wyrazem naszej wiary i czci dla Jezusa Eucharystycznego, czego dajemy wyraz w procesji do czterech ołtarzy, na którą serdecznie zapraszamy. W oktawie Bożego Ciała również będą odbywały się procesje po każdej wieczornej Mszy św. Zakończenie oktawy będzie w czwartek po Bożym Ciele z tradycyjnym poświęceniem ziół i wianków.

  4. Przyszłej niedzieli, 6. czerwca zostanie przeprowadzona dodatkowa comiesięczna zbiórka przed kościołem na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i instytucje diecezjalne.

  5. W czerwcu zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po wieczornej Mszy św.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią chorych od 9:00.

  7. Dziękujemy za ostatnie sprzątanie kościoła i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców Błażejowic: rodziny Nosol, Glombica i Koszyk wg numerów 41, 39 i 14.

  8. Bóg zapłać za wszelkie dobro, złożone ofiary, dary oraz waszą życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi wszystkim waszym dobrym poczynaniom, a opieka Jego Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy i napełnia nas ustawiczną radością.