Ogłoszenia duszpasterskie na 26 Tydzień Zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 26 Tydzień Zwykły
  1. W niedzielę, 27. września zostanie przeprowadzona comiesięczna kolekta w kopertach na renowację muru cmentarnego. Po Mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy radę parafialną na zebranie w refektarzu klasztornym.

  2. Prosimy o zgłaszanie dzieci mających przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku. Lista do zapisów jest udostępniona w zakrystii.

  3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę modlitwę szczególnie Róże Różańcowe oraz wszystkie dzieci naszej parafii. Za udział w tej modlitwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Różaniec w dni powszednie po Mszy św. o godz.17:30. Rodzicom przypominam o mobilizacji dzieci i młodzieży do udziału w modlitwie różańcowej.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 900.

  5. Przypominamy o regulowaniu opłat za groby. Grób pojedynczy to 15 zł za rok, a podwójny 30 zł.

  6. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Można już składać wypominki za zmarłych. Przypominamy, że w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz w Poniedziałek Kiermaszowy. Natomiast w wypominkach rocznych przez cały rok w każdą niedzielę. Ofiara za wypominki jednorazowe jest dowolna. Ofiara za wypominki roczne tradycyjnie niech stanowi równowartość ofiary za Mszę Świętą. Przy wypominkach rocznych prosimy o dopisanie godziny Mszy św., przed którą mają być czytane. Prosimy o nieodkładanie składania wypominków na ostatnią chwilę.

  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców Dzierżysławic: rodziny Bernard, Pisarczyk i Janik wg numerów 24, 30 i 33.

  8. Bóg zapłać za wszelkie Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech Maryja prowadzi was wszystkich do Jezusa.