Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Tydzień Adwentu

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Tydzień Adwentu
  1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent. Czas bezpośredniego przygotowania do świętowania Narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zachęcamy wszystkich – szczególnie dzieci – do wzmożonego wysiłku duchowego przez udział w adwentowych nabożeństwach wieczornych – Roratach.

  2. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną musimy zrezygnować z losowania figurki Matki Bożej oraz z wykonywania serduszek do dekoracji choinki w kościele.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 9:00.

  4. Również w piątek, 4. grudnia, po Mszy św. szkolne zapraszamy mamy dzieci mających przystąpić w przyszłym roku do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie z O. Mateuszem.

  5. W sobotę, 5. grudnia po Mszy św. wieczornej będziemy gościć w naszym kościele Świętego Mikołaja, który jak co roku przyniesie prezenty dla wszystkich dzieci.

  6. Za tydzień, w niedzielę 6. grudnia zostanie przeprowadzona dodatkowa comiesięczna zbiórka na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i instytucje diecezjalne.

  7. Jeśli ktoś ma do podarowania choinki do kościoła na Boże Narodzenie, to prosimy o zgłaszanie w zakrystii. W tym roku o ustawienie choinek prosimy mieszkańców Leśnik.

  8. Jak co roku można nabywać świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 5 zł.

  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców Dzierżysławic: rodziny Gregarek, Gruchman i Karwat wg numerów 59, 60 i 61.

  10. Bóg zapłać za wszelkie Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech Maryja prowadzi was wszystkich do Jezusa.