Ogłoszenia parafialne na 22 Tydzień Zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia parafialne na 22 Tydzień Zwykły
 1. Dzisiejszej niedzieli, 2. września, zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i instytucje diecezjalne.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny osób starszych i chorych z Panem Jezusem w piątek od godz. 900.

 3. W piątek na wieczorną Msze św. zapraszamy nauczycieli, młodzież i dzieci, aby modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, a pierwszoklasistów z tornistrami i przyborami szkolnymi, aby je pobłogosławić.

 4. Młodzież rozpoczynająca 3-letni kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania, może już odbierać indeksy w zakrystii.

 5. W sobotę 8. września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Siewnej. Msza św. poranna odbędzie się o 8:30, a po Mszy poświęcone zostaną ziarno siewne i nasiona roślin.

 6. W naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka złomu, mająca wesprzeć budowę muru cmentarnego. Szczegóły na temat zbiórki zostaną podane w ogłoszeniach w kościele.

 7. Tegoroczne dziękczynienie za zebrane plony – Dożynki, obchodzić będziemy 9. września. Prosimy poszczególne wioski o udekorowanie ołtarzy – ołtarz główny dekoruje w tym roku wioska Błażejowice.

 8. W przyszłą niedzielę, 9. września, zostanie przeprowadzona dodatkowa zbiórka przed kościołem na Wydział Teologiczny w Opolu.

 9. W dniu 10. września (poniedziałek) od godz. 15:00 w przychodni lekarskiej przy ul. Targowej w Głogówku odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych. Bliższe informacje dostępne są w przychodni. Zachęcamy do skorzystania.

 10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców z Leśnik: rodziny Biedziak, Jegiołka i Rotkegel wg nr. 17, 18 i 19.

 11. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi waszym dobrym poczynaniom, a opieka Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.