Ogłoszenia duszpasterskie na 22 Tydzień Zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 22 Tydzień Zwykły
  1. Dzisiejszej niedzieli, 1. września zostanie przeprowadzona comiesięczna dodatkowa zbiórka przed kościołem na Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i instytucje diecezjalne.

  2. Za tydzień, 8. września zostanie przeprowadzona dodatkowa zbiórka przed kościołem na Wydział Teologiczny w Opolu.

  3. Również 8. września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszach św. będziemy święcić ziarno przeznaczone na siew.

  4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią Św. w piątek od godz. 9:00.

  5. W piątek na wieczorną Mszę św. szkolną zapraszamy nauczycieli, młodzież i dzieci, aby modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Pierwszoklasistów zapraszamy z nowymi tornistrami i przyborami szkolnymi, aby je pobłogosławić. Przypominamy, aby tak układać dodatkowe zajęcia szkolne, aby nic nie przeszkodziło w udziale w piątkowej Mszy św. szkolnej.

  6. Dziękujemy wszystkim za wszelkie prace i pomoc w przygotowaniu parafii i kościoła na naszą Uroczystość Odpustową.

  7. Tegoroczne dziękczynienie za zebrane plony – Dożynki, obchodzić będziemy 15. września. Prosimy poszczególne wioski o udekorowanie swoich ołtarzy – ołtarz główny w tym roku dekoruje Mochów.

  8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców Dzierżysławic: rodziny Bernard, Wicher i Wróbel wg nr. 96, 97 i 99c.

  9. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi waszym dobrym poczynaniom w całym roku, a opieka Jego Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.