Ogłoszenia duszpasterskie na 19 Tydzień Zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 19 Tydzień Zwykły
  1. Po raz kolejny zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Stary sprzęt prosimy przywozić do klasztoru od 12. do 24. sierpnia.

  2. We wtorek 13. sierpnia, obchodzić będziemy kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii. Na Mszę św. wieczorną z procesją ze świecami wszystkich serdecznie zapraszamy.

  3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przynosimy do kościoła zioła i kwiaty, które będą poświęcone zgodnie z tradycją ku czci Matki Bożej Zielnej. W tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na Wydział Teologiczny w Opolu.

  4. Za tydzień w niedzielę 18. sierpnia, zostanie przeprowadzona zbiórka w kopertach na renowację muru cmentarnego. Po Mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w refektarzu.

  5. W czwartek następujące parafie w naszym dekanacie obchodzą swoje odpusty: Biedrzychowice, Racławice Śląskie i Kazimierz.

  6. Od soboty, 17. sierpnia, rozpoczynamy modlitewne przygotowanie nowennowe do Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej. Każdego kolejnego dnia w modlitwach uczestniczyć będą zaproszone parafie naszego dekanatu. Zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii, aby przed Mszą św. prowadziły różaniec św. o godz. 18:00 codziennie inna Róża Różańcowa. O godz. 18:30 – Msza Św., po Mszy św. modlitwy nowennowe wraz z odczytaniem złożonych intencji na kartkach. Zachęcam do składania na kartkach intencji, w których modlić się będziemy podczas Nowenny. Kartki składamy przy ołtarzu do koszyczka. Nowennę poprowadzi i homilie wygłosi ks. infułat Kazimierz Korszniewicz z Międzyrzeca Podlaskiego.

  7. OSP Dzierżysławice zapraszają na Festyn Rodzinny na Blejch w sobotę 17. sierpnia na godz. 19:00.

  8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców Dzierżysławic: rodziny Kontny, Pelka i Jorecki wg nr. 65, 66 i 86.

  9. Dziękujemy mieszkańcom Leśnik za prace pielęgnacyjne przy drzewostanie na cmentarzu i obcięcie gałęzi. Bóg zapłać!