Ogłoszenia duszpasterskie na 11 Tydzień Zwykły

/ Ogłoszenia / Ogłoszenia duszpasterskie na 11 Tydzień Zwykły
  1. Dziś w naszej parafii Uroczystość Odpustowa Najświętszej Trójcy. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa w intencji kościoła i Ojca Świętego oraz wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.

  2. Dzisiaj została przeprowadzona comiesięczna kolekta w kopertach na renowację muru cmentarnego. Po Mszy św. o 10:00 zapraszamy radę parafialną na zebranie w refektarzu klasztornym.

  3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych.

  4. We wtorek, 18. czerwca zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorną Mszę św. na zakończenie roku szkolnego.

  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała, proszę parafian z poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy w kapliczkach na cmentarzu do procesji. Na procesję zapraszam Orkiestrę, Panów do baldachimu, Młodzież do sztandarów, Ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów.

  6. W tym roku rozpoczynamy obchody Oktawy Bożego Ciała. Przez kolejne osiem dni po uroczystości, będziemy celebrować tajemnicę obecności naszego Pana Jezusa Chrystusa w Eucharystii poprzez udział w wieczornej Mszy św. z procesją.

  7. Zapraszamy do udziału w procesji modlitewnej o błogosławieństwo Boże w sobotę 29. czerwca o godz. 19:00 – uroczystość św. Piotra i Pawła – z Dzierżysławic do Dalnej Kapliczki.

  8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i do sprzątania w piątek zapraszamy mieszkańców Dzierżysławic: rodziny Konczala, Macioszek i Florian wg nr. 38, 39 i 44.

  9. Bóg zapłać za Wasze dobro, złożone ofiary, dary oraz wszelką życzliwość. Niech nasz Pan Jezus Chrystus błogosławi waszym dobrym poczynaniom w całym roku, a opieka Jego Bożej Matki niech wam zawsze towarzyszy.